اردوی مطالعاتی نوروز ۱۳۹۵ – دوران طلایی

باسمه تعالی

حَوّل حالَنا إلی أحسَنِ الحالِ

اردوی مطالعاتی نوروز ۹۵

با نزدیک شدن به ایام نوروز این سوال در ذهن داوطلبان شکل می‌­گیرد که چگونه به بهترین شکل از این فرصت که مشاوران نام «دوران طلایی» بر آن نهاده ­اند برای مطالعه و جمع­ بندی دروس خود استفاده نمایند.

تعطیلات نوروز یک فرصت طلایـی است تا داوطلبـان با فراغت از کلاس­های درسی بــه مرور و بـازخوانی دروس بپردازند. مطالعه و جمع­ بندی دروس پایه و پیش یک چنانچه اصولی انجام شود و بر مبنای وفاداری و تعهد دانش ­آموز به اجرای دقیق برنامه­ ریزی­‌های مشاوران مجرب باشد موجبات جهش بسیار مطلوب داوطلبان عزیز را در آزمون­‌های آزمایشی پس از عید نوروز فراهم می‌­آورد. به همین منظور، مرکز مشاوره و آموزش «آگاهانه» هر ساله شرایط مطلوبی را ایجاد می‌­ نماید تا داوطلبان گرامی در استفاده مفید‌تر و سازنده­‌تر از این زمان طلایی موفق باشند.

 

 

مزیت ­های مطالعه در اردوی مطالعاتی نوروز ۹۵ :

  • افزایش رغبت و انگیزه برای درس خواندن:

فضای خانه در دوران نوروز خواه ناخواه با حال و هوای ویژه­ای همراه است. دید و بازدید و برنامه­ های تلویزیونی و… نیز از موانع مهم انجام برنامه درسی است. خانواده­ های محترم به هر اندازه جهت بهبود این فضا و ایجاد محدودیت برای خود تلاش کنند باز هم نمی‌­توانند منزل را به فضایی کاملا ایده ­آل برای بهره بردن حداکثری فرزندشان تبدیل کنند. اما در اردوی نوروزی، چون فضای۱۰۰% علمی، مطالعاتی و رقابتی وجود دارد داوطلبان به درس خواندن بیشتر ترغیب می‌­شوند.

  • حضور مشاوران تحصیلی و اساتید برگزیده:

از آنجا که در طول سال تحصیلی مدت مطالعه روزانه شما کمتر از ایام نوروز می­ باشد، مشکلات ایجادشده و سوالات شما از مشاور نیز کمتر بوده و یک جلسه در هفته و یا یک هفته در میان برای ملاقات با مشاور کافی است. اما در ایام نوروز چون پیوسته در حال مطالعه هستید سوالات و مشکلات شما نیز بیشتر بوده و حضور مشاوران می­ تواند تأثیر فراوانی در سرعت پیشرفت و رفع مشکلات شما داشته باشد.

  • اردوی صرفاً مطالعاتی :

برخی از موسسات برگزارکننده ­ی اردو و یا مدرسه­ های شما، اقدام به برگزاری کلاس ­های درسی و یا همایش­ های جمع­ بندی در ایام نوروز می­کنند. عموماً در این‌گونه موارد پس از شرکت داوطلبان در این کلاس ­ها و برنامه­ های اضافی دیگر فرصت و رمقی برای مطالعه مطالب تدریس شده ندارند و دیگر تا زمان کنکور چنین فرصت مطلوبی برای جمع­ بندی، مطالعه کامل، افزایش تسلط و ارتقاء مهارت­ های آزمونی خود پیدا نخواهند کرد. درحالی‌که تمرکز اردوی مطالعاتی آگاهانه بر بازخوانی و دوره و تسلط یافتن بر مطالب آموزش داده شده است. قبل از شروع اردو یک برنامه­ ی مطالعاتی فردی برای هر داوطلب تنظیم می­ شود. در حقیقت تمرکز اصلی بر آن است که وقت داوطلب در اختیار مشاوران باشد تا با بهترین برنامه­ ریزی و مدیریت همه‌جانبه بهترین نتیجه عاید دانش ­آموز شود.

 جمع‌بندی و مرور پیش ۱ و یکی از پایه‌ها:

براساس برنامه­ ی مطالعاتی، این نکته­ ی مهم به داوطلبان گوشزد می­ شود که در تعطیلات نوروز کمتر به مطالعه­ ی دروس جدید پرداخته و از بیشتر زمان خود برای مرور و دوره دروس استفاده کنند. به داوطلبان توصیه می­ شود که نگران دروس پیش ۲ نباشند چون در اردیبشت ماه فرصت کافی برای مطالعه و جمع­ بندی آن­ها را دارند.

  • نظم و انضباط :

این شاخص از مهم­ترین ویژگی­ های یک اردوی نوروزی موفق خواهد بود. با وجود فضای صمیمی حاکم بر مجموعه «آگاهانه» در دوران پانسیون مطالعاتی سعی شده با به‌کارگیری کادر اجرایی جدی، مصمم و باتجربه، فضایی رسمی، آرام و مطلوب برای مطالعه شما عزیزان فراهم شود.

  • سنجش آموخته­ ها و برگزاری آزمون :

بدون تردید ارزیابی میزان یادگیری و تسلط باید از طریق سنجش و آزمون صورت گیرد. در برنامه­ ی اجرایی اردوی نوروزی، آزمون­ های شخصی­ سازشده از سرفصل­ هایی که مشاوران برای مطالعه داوطلبان تعیین کرده­ اند طراحی شده است تا علاوه بر این­که دانش­ آموزان و خانواده­ های محترم ایشان در جریان میزان پیشرفت تحصیلی خود قرار می­ گیرند، تمرکز ویژه­ای روی تقویت نقاط قوت و اصلاح ضعف­ های علمی و مهارتی داوطلبان صورت پذیرد.

  • تمرین تکنیک­ های لازم برای دوران جمع ­بندی:

به فاصله­ ی اندکی پس از عید نوروز داوطلبان وارد دوره­ ی جدیدی از مطالعه به نام «دوران جمع ­بندی» می­ شوند. تنظیم وعده­ های درسی در برنامه­ ی مطالعاتی نوروز به گونه­ ای بوده است که نشستن­ های طولانی مدت، تست­ زدن­ های حجمی و سرعتی و جمع­ بندی اصولی هر مبحث، به خوبی تمرین می­ شود و داوطلبان بر اساس این روند به دقت طراحی‌شده، این موضوعات را به خوبی فرامی‌گیرند.

 

همین حالا ثبت نام کنید

جهت ثبت نام با شماره های مرکز مشاوره و آموزش آگاهانه تماس بگیرید :

۲۲۶۳۷۶۴۶ – ۲۲۰۰۴۶۲۰- ۲۲۶۳۷۶۴۴

 

مرکز مشاوره و آموزش آگاهانه ضمن عرض خیرمقدم به دانش­آموزان جدید به مناسبت فرا رسیدن نوروز، سالی شاد و سرشار از خبرهای خوش را برای همه اعضای خانواده بزرگ «آگاهانه» آرزومند است.

برنامه روزانه
نوع فعالیت زمان
جلسه مطالعاتی نخست ۹:۳۰ – ۷:۳۰
صبحانه(بوفه) ۱۰ – ۹:۳۰
جلسه مطالعاتی دوم ۱۳ – ۱۰
نهار + استراحت ۱۴ – ۱۳
جلسه مطالعاتی سوم ۱۶ – ۱۴
میان وعده ۱۶:۱۵– ۱۶
جلسه مطالعاتی چهارم ۱۸ – ۱۶:۱۵
میان وعده ۱۸:۱۵ – ۱۸
جلسه مطالعاتی پنجم ۲۰ – ۱۸:۱۵
جلسه مطالعاتی ششم (اختیاری) ۲۱:۳۰ – ۲۰

آیین‌نامه انضباطی اردوی مطالعاتی نوروز ۹۵

۱-   رعایت دقیق ساعات مطالعه و استراحت الزامی است.

۲- در طول ساعات مطالعه داوطلبان تحت هیچ شرایطی اجازه گفتگو با یکدیگر را ندارند.

۳- خروج از اردو به هر دلیلی تنها با هماهنگی مدیریت و اطلاع والدین امکان­پذیر است.

۴- استفاده از تلفن همراه به دلیل ایجاد پرش فکری، اختلال در یادگیری و مزاحمت برای سایرین ممنوع است. برقراری تماس اعضای خانواده با داوطلب از طریق خطوط متعدد مجموعه امکان‌پذیر است. (داوطلب می­تواند صرفاً در واحد استراحت ظهر در صورت ضرورت از تلفن همراه خود استفاده کند.)

۵- در صورتی که داوطلب تأخیر و یا غیبت داشته باشد، الزامی است از قبل و از طریق والدین به مسئولان اردو اطلاع داده‌شده و تأیید آنان دریافت شود.

۶- هیچ بهانه‌ای برای عدم شرکت در آزمون­های داخلی یا آزمون ۷ فروردین کانون که در طول اردو برگزار می­شود پذیرفتنی نیست.

۷- حفظ ظاهر دانش ­آموزی و پوشش مناسب در طول اردو الزامی است.

۸- قرار دادن لوازم آموزشی از قبیل کتاب درسی، کتاب­ های کمک آموزشی و جزوات در محل تعیین‌شده پیش از خروج الزامی است.

۹- همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی نظیر laptop ، iPod و mp3 player ممنوع است.

۱۰- رعایت ادب و احترام نسبت به مسئولان اردو، کارکنان مجموعه و دیگر داوطلبان و داشتن روحیه همکاری و اصلاح مورد انتظار جدی است.

۱۱- در حفظ ساختمان و تجهیزات اداری – آموزشی موجود در مجموعه کوشش نموده و هر گونه زیانی که در این رابطه از سوی دانش‌آموز متوجه واحد آموزشی شود باید توسط ولی دانش‌آموز جبران شود.(تشخیص نوع و میزان زیان‌های وارده با مدیریت مجموعه است)

۱۲- داوطلبـان در تـمام مدت حضور در مجموعه موظف بــه رعایت کامل تذکرات و مواردی که توسط مسئولان اردو اعلام می­ شود هستند.

۱۳- اولیای دانش‌آموز در جریان تمام امور آموزشی، اخلاقی، انضباطی و … قرار می­گیرند.

۱۴- رعایت کامل نظم و نظافت شخصی و محیط و اصول بهداشتی مورد تأکید است.

۱۵- دانش‌آموز می‌بایست هر روز به موقع (حداقل ۱۰ دقیقه قبل از شروع جلسه مطالعاتی نخست) در مجموعه حضورداشته و در پایان ساعات مقرر اردو از مجموعه خارج شود.

۱۶- در صورت نیاز برای استفاده از دستگاه چاپگر، اینترنت، تهیــه لوازم و یا خروج از مجموعه می‌بایست هماهنگی‌های لازم با مسئولان اردو صورت گیرد.

۱۷- شایسته است داوطلبان گرامی مشکلات آموزشی، تربیتی و انضباطی مربوط به خود را با معاونان، مربیان و مشاور خود در میان گذاشته تا نسبت به رفع آن‌ها اقدام اصولی صورت گیرد.

۱۸- دانش­ آموزان پایه سوم دبیرستان نیز می­توانند با نظر مشاور تحصیلی خود در تمام یا بخشی پیوسته از اردو حضور پیدا کنند. بدیهی است رعایت کلیه موارد آیین‌نامه انضباطی برای این گروه از دانش­آموزان ضروری است.

۱۹- دانش‌آموزان متخلفی که راهنمایی‌ها و چاره‌جویی‌های تربیتی و انضباطی، در آن‌ها مفید و مؤثر نمی‌افتد، با رعایت تناسب به یکی از روش‌های زیر مورد تنبیه قرار می‌گیرند:

الف) تذکر و اخطار شفاهی به طور خصوصی.

ب) اخطار کتبی و اطلاع به ولی دانش‌آموز.

ج) اخراج موقت از مجموعه با اطلاع قبلی ولی دانش‌آموز، حداکثر برای مدت دو روز.

د) تصمیم­ گیری در مورد دانش ­آموزان متخلف در نهایـت بـــر عهده ستـاد تـربیتـی آگاهانه –که با نظر مدیریت انتخاب می­ شوند- بوده و تصمیمات این ستاد برای کلیه دانش­ آموزان و خانواده محترم ایشان لازم‌الاجرا است.

با سپاس از حسن اعتماد شما امیدواریم در این روزهای ارزشمند شاهد تلاش بی­وقفه و خستگی‌ناپذیر و کسب نتایج شیرین و دل‌چسب توسط شما دانش­آموزان عزیز « آگاهانه » باشیم.

شادباشید

 

اردوی مطالعاتی نوروز 1395

اردوی مطالعاتی نوروز ۱۳۹۵

 

اردوی مطالعاتی نوروز ۱۳۹۵

دوران طلایی کنکور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *