روش افزایش تمرکز در جلسه کنکور

برای یک لحظه چشم‌های خود را ببندید و تصور کنید که در جلسه‌ی کنکور نشسته‌اید و منتظر هستید تا پاسخ‌گویی به سؤالات را آغاز کنید. در این لحظه چه احساسی دارید؟ حس موفقیت، احساس آرامش، حس مسابقه دادن و رسیدن به خط پایان، کمی احساس نگرانی، حس رقابت یا حس غلبه بر سؤالات کنکور. ممکن است حس‌های متفاوت دیگری هم داشته باشید. چشمانتان را باز کنید و احساس خود را بر روی کاغذ بنویسید. بعد از انجام این کار یک مجموعه‌ی تست از کتاب زرد اختصاصی را انتخاب کنید و در مدت‌زمان تعیین‌شده به آن‌ها پاسخ دهید. بعد از پاسخ‌گویی به سؤالات، یک بار دیگر احساس خود را بعد از آزمون بنویسید و نوشته‌های قبل و بعد از آزمون خود را با یکدیگر مقایسه کنید. به نظرتان انجام این کار ساده می‌تواند چه کمکی به شما بکند؟ الان به این سؤال پاسخ ندهید و یک بار، این روش را امتحان کرده و سپس به آن جواب دهید.

مهم‌ترین تأثیر خودنگاری یا همان نوشتن احساس قبل و بعد از آزمون این است که اعتمادبه‌نفس خود را افزایش می‌دهید؛ یعنی قبل از شروع به حرکت، یک بار توانایی‌های خود برای پیمودن مسیر را به صورت کاملأ روشن و شفاف بررسی می‌کنید و آگاه‌تر و با آرامش بیش‌تری حرکت را آغاز می‌کنید و متمرکزتر می‌شوید. فراموش نکنید که دو فاکتور مهم برای موفقیت در کنکور، حفظ آرامش و افزایش تمرکز است.

در روز کنکور و قبل از شروع آزمون، حتماً خودنگاری را انجام دهید. برای یک لحظه چشمان خود را ببندید و چند نفس عمیق بکشید؛ سپس احساسی را که دارید برای خودتان بازگو کرده و با توکل به خدا، آزمون دادن را شروع کنید و برای موفق شدن و کسب یک نتیجه‌ی خوب تلاش کنید. مطمئن باشید که احساس شما بعد از پایان آزمون، چیزی جز خوشحالی و حس خوب موفقیت نخواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *