کنکور تا سال ۱۳۹۶ چه خواهد شد؟

مرکز مشاوره و آموزش آگاهانه - عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت‌ آموزش و پرورشرییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، گفت: ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها این امکان را خواهند داشت که با اعمال سوابق تحصیلی پذیرش انجام دهند و کنکور برای ۱۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها نیز باقی خواهد ماند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت‌ آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور فقط تا سال ۱۳۹۶ انجام خواهد شد؟»، اظهار داشت: ظرف مدت پنج سال از زمان شروع برنامه باید به صورت صعودی درصد سوابق تحصیلی افزایش یابد و بعد از آن به حدی برسیم که ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از سوابق تحصیلی و ۱۵ درصد برای کنکور باقی بماند.

وی افزود: البته در این قانون گفته شده است که داوطلبان خودشان می‌توانند انتخاب کنند، زیرا داوطلبی ممکن است نخواهد سوابق تحصیلی او در کنکور محاسبه شود که به نوعی اختیار هم برای این افراد قائل شده است.

عمادی در پاسخ به این پرسش که «آیا کنکور تا سال ۱۳۹۶ حذف خواهد شد؟»، خاطرنشان کرد: خیر، کنکور برای ۱۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها باقی خواهد ماند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: یعنی ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها این امکان را خواهند داشت که با اعمال سوابق تحصیلی پذیرش انجام شود.

منبع : قلم چی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *