پیش دانشگاهی تا دو سال دیگر حذف می شود.

4071863_733علی رزافشان معاون آموزش متوسطه گفت:در حال حاضر نمرات پایه دوم و سوم متوسطه یعنی پایه های ۱۱ و ۱۲ به عنوان سابقه تحصیلی دانش آموز محسوب شده و این طرح در ورود آنان به دانشگاه تاثیرگذار است.
وی ادامه داد: مقطع پیش دانشگاهی در دو سال آینده حذف می شود و ساختار ۳-۳-۶ نیز طی آن تکمیل می‌شود، اما کنکور سراسری همچنان پابرجا می‌ماند هم چنین با توجه به ورود ساختار ۳-۳-۶ امسال پایه اول متوسطه نداشتیم و سال بعد پایه دوم متوسطه نخواهیم داشت همچنین در سال ۹۶ پایه سوم متوسطه نداریم و به همین ترتیب با استقرار پایه دوازدهم در ساختار جدید، پیش‌دانشگاهی در دو سال آینده حذف می شود که با حذف این مقطع ساختار ۳-۳-۶ کامل می‌شود.
وی ادامه داد: طی تغییراتی که در چند سال اخیر صورت گرفت، ساختار آموزشی ما از ۵ سال ابتدایی، سه سال راهنمایی، سه سال متوسطه و یک سال پیش‌دانشگاهی به ساختار ۳-۳-۶ تغییر پیدا کرد. اما باید در نظر داشته‌ باشیم که کنکور سراسری با حذف سال پیش‌دانشگاهی همچنان به قوت خود باقی است.
وی در پایان گفت: امسال تصویب شد که امتحانات نهایی دوره پیش‌دانشگاهی ۵ درصد تأثیر مثبت در کنکور سراسری داشته باشد و در ۲ سال آتی که دوره پیش‌دانشگاهی حذف می‌شود دروس نهایی نیز در پذیرش کنکور مؤثر خواهد بود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *