اردوی مطالعاتی نوروزی آگاهانه

مرکز مشاوره و آموزش آگاهانه - اردوی مطالعاتی نوروز98

باسمه تعالی

حَوّل حالَنا إلی أحسَنِ الحالِ

 

با نزدیک شدن به ایام نوروز این سوال در ذهن داوطلبان شکل می­گیرد که چگونه به بهترین شکل از این فرصت که مشاوران نام «دوران طلایی» بر آن نهاده­اند برای مطالعه و جمع­بندی دروس خود استفاده نمایند.

تعطیلات نوروز یک فرصت طلایـی است تا داوطلبـان با فراغت از کلاس­های درسی بــه مرور و بـازخوانی دروس بپردازند. مطالعه و جمع­بندی دروس پایه و پیش یک چنانچه اصولی انجام شود و بر مبنای وفاداری و تعهد دانش­آموز به اجرای دقیق برنامه­ریزی­های مشاوران مجرب باشد موجبات جهش بسیار مطلوب داوطلبان عزیز را در آزمون­های آزمایشی پس از عید نوروز فراهم می­آورد. به همین منظور، مرکز مشاوره و آموزش «آگاهانه» هر ساله شرایط مطلوبی را ایجاد می­نماید تا داوطلبان گرامی در استفاده مفیدتر و سازنده­تر از این زمان طلایی موفق باشند.

 

مزیت­های مطالعه در اردوی نوروزی آگاهانه

 

1-    افزایش رغبت و انگیزه برای درس خواندن:

فضای خانه در دوران نوروز خواه ناخواه با حال و هوای ویژه­ای همراه است. دید و بازدید و برنامه­های تلویزیونی و … نیز از موانع مهم انجام برنامه درسی است. خانواده­های محترم به هر اندازه جهت بهبود این فضا و ایجاد محدودیت برای خود تلاش کنند باز هم نمی­توانند منزل را به فضایی کاملا ایده­آل برای بهره بردن حداکثری فرزندشان تبدیل کنند. اما در اردوی نوروزی، چون فضای100% علمی، مطالعاتی و رقابتی وجود دارد داوطلبان به درس خواندن بیشتر ترغیب می­شوند.

2-    حضور مشاوران تحصیلی و اساتید برگزیده:

از آنجا که در طول سال تحصیلی مدت مطالعه روزانه شما کمتر از ایام نوروز می­باشد، مشکلات ایجاد شده و سوالات شما از مشاور نیز کمتر بوده و یک جلسه در هفته و یا یک هفته در میان برای ملاقات با مشاور کافی است. اما در ایام نوروز چون پیوسته در حال مطالعه هستید سوالات و مشکلات شما نیز بیشتر بوده و حضور مشاوران می­تواند تاثیر فراوانی در سرعت پیشرفت و رفع مشکلات شما داشته باشد.

3-    اردوی صرفاً مطالعاتی :

برخی از موسسات برگزارکننده­ی اردو و یا مدرسه­های شما، اقدام به برگزاری کلاس­های درسی و یا همایش­های جمع­بندی در ایام نوروز می­کنند. عموماً در اینگونه موارد پس از شرکت داوطلبان در این کلاس­ها و برنامه­های اضافی دیگر فرصت و رمقی برای مطالعه مطالب تدریس شده ندارند و دیگر تا زمان کنکور چنین فرصت مطلوبی برای جمع­بندی، مطالعه کامل، افزایش تسلط و ارتقاء مهارت­های آزمونی خود  پیدا نخواهند کرد. در حالی که تمرکز اردوی مطالعاتی آگاهانه بر بازخوانی و دوره و تسلط یافتن بر مطالب آموزش داده شده است. قبل از شروع اردو یک  برنامه­ی مطالعاتی فردی برای هر داوطلب تنظیم می­شود. در حقیقت تمرکز اصلی بر آن است که وقت داوطلب در اختیار مشاوران باشد تا با بهترین برنامه­ریزی و مدیریت همه جانبه بهترین نتیجه عاید دانش­آموز شود.

 

4-     جمع بندی و مرور پیش 1 و یکی از پایه ها:

براساس برنامه­ی مطالعاتی، این نکته­ی مهم به داوطلبان گوشزد می­شود که در تعطیلات نوروز کمتر به مطالعه­ی دروس جدید پرداخته و از بیشتر زمان خود برای مرور و دوره دروس استفاده کنند. به داوطلبان توصیه می­شود که نگران دروس پیش 2 نباشند چون در اردیبشت ماه فرصت کافی برای مطالعه و جمع­بندی آن­ها را دارند.

5-    نظم و انضباط :

این شاخص از مهم­ترین ویژگی­های یک اردوی نوروزی موفق خواهد بود. با وجود فضای صمیمی حاکم بر مجموعه «آگاهانه» در دوران پانسیون مطالعاتی سعی شده با بکارگیری کادر اجرایی جدی، مصمم و باتجربه، فضایی رسمی، آرام و مطلوب برای مطالعه شما عزیزان فراهم شود.

6-     سنجش آموخته­ها و برگزاری آزمون :

بدون تردید ارزیابی میزان یادگیری و تسلط باید از طریق سنجش و آزمون صورت گیرد. در برنامه­ی اجرایی اردوی نوروزی، آزمون­های شخصی­سازشده از سرفصل­هایی که مشاوران برای مطالعه داوطلبان تعیین کرده­اند طراحی شده است تا علاوه بر این­که دانش­آموزان و خانواده­های محترم ایشان در جریان میزان پیشرفت تحصیلی خود قرار می­گیرند، تمرکز ویژه­ای روی تقویت نقاط قوت و اصلاح ضعف­های علمی و مهارتی داوطلبان صورت پذیرد.

7-    تمرین تکنیک­های لازم برای دوران جمع­بندی:

به فاصله­ی اندکی پس از عید نوروز داوطلبان وارد دوره­ی جدیدی از مطالعه به نام «دوران جمع­بندی» می­شوند. تنظیم وعده­های درسی در برنامه­ی مطالعاتی نوروز به گونه­ای بوده است که نشستن­های طولانی مدت، تست­زدن­های حجمی و سرعتی و جمع­بندی اصولی هر مبحث، به خوبی تمرین می­شود و داوطلبان بر اساس این روند به دقت طراحی شده، این موضوعات را  به خوبی  فرا می­گیرند.

  

«آگاهانه»    ضمن  عرض  خیر  مقدم  به دانش ­آموزان جدید به  مناسبت  فرا رسیدن  نوروز ، سالی شاد وسرشار از خبرهای خوش را برای همه اعضای خانواده بزرگ «آگاهانه»  آرزومند است.

 

 

برنامه زمان­بندی اردوی مطالعاتی نوروز

 

@  شروع  اردو :  2 فروردین­ماه

@  پایان:  15 فروردین­ماه

@  زمان اردو :  از ساعت 30 :7 صبح تا 8:00 شب (الزامی)

@  از ساعت 8 تا 10 شب (اختیاری)

 

 

برنامه روزانه

نوع فعالیت

زمان

جلسه مطالعاتی نخست

9:30 – 7:30

صبحانه(بوفه)

10 – 9:30

جلسه مطالعاتی دوم

13 – 10

نهار + استراحت

14 – 13

جلسه مطالعاتی سوم

16 – 14

میان وعده

16:15– 16

جلسه مطالعاتی چهارم

18 – 16:15

میان وعده

18:15 – 18

جلسه مطالعاتی پنجم

20 – 18:15

جلسه مطالعاتی ششم (اختیاری)

21:30 – 20

 

 

مدت زمان مطالعه مفید روزانه

14.5 ساعت

 

 

آیین نامه انضباطی اردوی مطالعاتی نوروز                                                                           

 

1  رعایت دقیق ساعات مطالعه و استراحت الزامی است.

2  در طول ساعات مطالعه داوطلبان تحت هیچ شرایطی اجازه گفتگو با یکدیگر را ندارند.

3  خروج از اردو به هر دلیلی تنها با هماهنگی مدیریت و اطلاع والدین امکان­پذیر است.

4  استفاده از تلفن همراه به دلیل ایجاد پرش فکری، اختلال در یادگیری و مزاحمت برای سایرین ممنوع است. برقراری تماس اعضای خانواده با داوطلب از طریق خطوط متعدد مجموعه امکان پذیر است. (داوطلب می­تواند صرفاً در واحد استراحت ظهر در صورت ضرورت از تلفن همراه خود استفاده کند.)

5  در صورتی که داوطلب تأخیر و یا غیبت داشته باشد، الزامی است از قبل و از طریق والدین به مسئولان اردو اطلاع داده شده و تأیید آنان دریافت شود.

6  هیچ بهانه­ای برای عدم شرکت در آزمون­های داخلی یا آزمون 7 فروردین کانون که در طول اردو برگزار می­شود پذیرفتنی نیست.

7 حفظ ظاهر دانش­آموزی و پوشش مناسب در طول اردو الزامی است.

8  قرار دادن لوازم آموزشی از قبیل کتاب درسی، کتاب­های کمک آموزشی و جزوات در محل تعیین شده پیش از خروج الزامی است.

9  همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی نظیر laptop  ، iPodو mp3 player  ممنوع است.

10  رعایت ادب و احترام نسبت به مسئولان اردو، کارکنان مجموعه و دیگر داوطلبان و داشتن روحیه همکاری و اصلاح مورد انتظار جدی است.

11- در حفظ ساختمان و تجهییزات اداری – آموزشی موجود در مجموعه کوشش نموده و هر گونه زیانی که در این رابطه از سوی دانش آموز متوجه واحد آموزشی شود باید توسط  ولی دانش آموز جبران شود.(تشخیص نوع و میزان زیان های وارده با مدیریت مجموعه است)

12- داوطلبـان در تـمام مدت حضور در مجموعه موظف بــه رعایت کامل تذکرات و مواردی که توسط مسئولان اردو اعلام می­شود هستند.

13- اولیای دانش‌آموز در جریان تمام امور آموزشی، اخلاقی، انضباطی و … قرار می­گیرند.

14- رعایت کامل نظم و نظافت شخصی و محیط و اصول بهداشتی مورد تأکید است.

15- دانش آموز می‌بایست هر روز به موقع (حداقل 10 دقیقه قبل از شروع جلسه مطالعاتی نخست) در مجموعه حضور داشته و در پایان ساعات مقرر اردو از مجموعه خارج شود.

16- در صورت نیاز برای استفاده از دستگاه چاپگر، اینترنت، تهیــه لوازم و یا خروج از مجموعه می‌بایست هماهنگی‌های لازم با مسئولان اردو صورت گیرد.

17- شایسته است داوطلبان گرامی مشکلات آموزشی، تربیتی و انضباطی مربوط به خود را با معاونان، مربیان و مشاور خود در میان گذاشته تا نسبت به رفع آنها اقدام اصولی صورت گیرد.

18- دانش­آموزان پایه سوم دبیرستان نیز می­توانند با نظر مشاور تحصیلی خود در تمام یا بخشی پیوسته از اردو حضور پیدا کنند. بدیهی است رعایت کلیه موارد آیین نامه انضباطی برای این گروه از دانش­آموزان ضروری است.

19- دانش آموزان متخلفی که راهنمایی‌ها و چاره‌جویی‌های تربیتی و انضباطی، در آن‌ها مفید و مؤثر نمی‌افتد، با رعایت تناسب به یکی از روش‌های زیر مورد تنبیه قرار می‌گیرند:

الف)تذکر و اخطار شفاهی به طور خصوصی.

ب)اخطار کتبی و اطلاع به ولی دانش آموز.

ج)اخراج موقت از مجموعه با اطلاع قبلی ولی دانش آموز، حداکثر برای مدت دو روز.

د) تصمیم­گیری در مورد دانش­آموزان متخلف در نهایـت بـــر عهده ستـاد تـربیتـی آگاهانه –که با نظر مدیریت انتخاب می­شوند- بوده و تصمیمات این ستاد برای کلیه دانش­آموزان و خانواده محترم ایشان لازم الاجرا است.

 

 

 

 

با سپاس از حسن اعتماد شما امیدواریم در این روزهای ارزشمند شاهد تلاش بی­وقفه و خستگی ناپذیر و کسب نتایج شیرین و دلچسب توسط شما دانش­آموزان عزیز «آگاهانه» باشیم.

شاد باشید

سید محمد رضا ساداتی شاد

10/12/1392

 

 ordooye noroozi-agahane                                                                     

پانسیون مطالعاتی

اردوی نوروزی

اردوی مطالعاتی نوروز

کنکور

, , , , , , , , ,
Share:

دوپینگ کن!

نوروفیدبک روشی است که با استفاده از آن کودک یا بزرگسال از چگونگی فعالیت مغز خود آگاه شده و به تدریج می ­تواند کارکرد مغز خود را کنترل و تنظیم کند. این روش کاملا ایمن است و هیچ­گونه عارضه‌ای برای آن گزارش نشده است. استفاده از نوروفیدبک نرخ بهبودی بسیار بالایی دارد و از دارو­درمانی و سایر درمان­ها مؤثرتر است. همچنین بر اساس بررسی­ های دراز مدت مراکز تحقیقاتی بین­ المللی منافع حاصل از نوروفیدبک تا چندین سال پس از اتمام دوره ماندگار و پایدار است و مانع بازگشت بیماری می‌شود.


اطلاعات بیشتر

دوپینگ کن!

نوروفیدبک روشی است که با استفاده از آن کودک یا بزرگسال از چگونگی فعالیت مغز خود آگاه شده و به تدریج می ­تواند کارکرد مغز خود را کنترل و تنظیم کند. این روش کاملا ایمن است و هیچ­گونه عارضه‌ای برای آن گزارش نشده است. استفاده از نوروفیدبک نرخ بهبودی بسیار بالایی دارد و از دارو­درمانی و سایر درمان­ها مؤثرتر است. همچنین بر اساس بررسی­ های دراز مدت مراکز تحقیقاتی بین­ المللی منافع حاصل از نوروفیدبک تا چندین سال پس از اتمام دوره ماندگار و پایدار است و مانع بازگشت بیماری می‌شود.


اطلاعات بیشتر